Szansa na karierę dla absolwentów szkół i uniwersytetów?

WALTER GROUP daje szansę początkującym w zawodzie.

 

Absolwentom szkół niższego stopnia, szkół wyższych i uniwersytetów, którzy ukończyli edukację o profilu ekonomicznym lub też filologicznym, oferujemy bezpośrednie dołączenie do naszej organizacji. Nie wymagamy doświadczenia zawodowego ani znajomości branży.

 

Otrzymają Państwo intensywne szkolenie stanowiące przygotowanie do przyszłych zadań w ramach programu szkoleniowego "Train the Winner".

 

Doskonalimy Państwa umiejętności zawodowe i społeczne oraz oferujemy szkolenie i wsparcie w Państwa rozwoju. WALTER GROUP rozwija się ciągle i trwale. Rozwijaj się z nami!

Szansa na karierę dla profesjonalistów?

Doświadczenie zawodowe lub też znajomość branży nie są zazwyczaj konieczne, aby dołączyć do naszego przedsiębiorstwa, ponieważ prowadzimy kompleksowe szkolenia dla nowych pracowników w ramach naszego programu szkoleniowego, który obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

 

Czasami zdarzają się jednak sytuacje, na przykład w naszym dziale IT, dziale prawnym czy też w dziale ds. sprzedaży, w których bardzo doceniamy odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę. Wtedy też możemy zaoferować młodym specjalistom atrakcyjne możliwości rozwoju kariery zawodowej.

 

Proszę sprawdzić oferty zamieszczone w zakładce "wolne stanowiska".

Czy firma LKW WALTER kształci uczniów zawodów?

W naszym przedsiębiorstwie nie można ukończyć klasycznej nauki zawodów spedytor lub pracownik biurowo-administracyjny. Absolwentom szkół zawodowych, zawodowych szkół wyższych i uniwersytetów proponujemy nasz program szkoleniowy „Train the Winner”, w ramach którego przekazujemy w teorii i praktyce specjalistyczną wiedzę.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Każde ogłoszenie w sprawie pracy zamieszczone na stronie internetowej zawiera link, który przekieruje Państwa do formularza aplikacyjnego. Bardzo prosimy o wypełnienie zamieszczonego formularza i odesłanie go do nas wraz z Państwa pozostałymi załącznikami.

 

Zaraz po odesłaniu formularza otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem, że Państwa zgłoszenie do nas dotarło. W ciągu 14 dni otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z naszego działu kadr z rezultatem Państwa aplikacji.

 

Przebieg procesu rekrutacji: pierwsza rozmowa wprowadzająca odbędzie się drogą telefoniczną lub za pośrednictwem Skype, a tuż po niej osobista rozmowa z rekruterem. Możliwe, że w przypadku niektórych ofert pracy odbędzie się także druga rozmowa z kierownikiem konkretnego działu. Po uzgodnieniu pokryjemy koszty związane z Państwa podróżą.

 

O wyniku rekrutacji zostaną Państwo poinformowani za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. W przypadku pytań dotyczących statusu Państwa aplikacji prosimy zwracać się do działu rekrutacji. Link: Kontakt z personelem

W jaki sposób mogę ubiegać się o pracę?

Preferujemy składanie podań za pomocą formularza online w dziale ze zgłoszeniami o wolnych stanowiskach:
Oferty pracy

 

Mają Państwo możliwość załączenia do 5 załączników. Powinny się wśród nich znaleźć Państwa życiorys, list motywacyjny i najważniejsze świadectwa. Mogą Państwo składać swoje podania również pocztą lub e-mailem.

Czy otrzymam zwrot kosztów podróży?

Jeśli pomyślnie zakończą Państwo pierwszą fazę rekrutacji (rozmowę telefoniczną lub przez Skype), to zaprosimy Państwa na nasz koszt na osobistą rozmowę do Wiener Neudorf lub Kufstein.

Czy potrzebuję zezwolenia na pracę?

Obywatele EOG nie potrzebują zezwolenia na pracę. Obywatele krajów trzecich potrzebują dodatkowo do zezwolenia na pracę zezwolenie na pobyt. Będziemy Państwa wspierać podczas tego procesu.

Bliższe informacje na ten temat znajdują się na stronie austriackiego serwisu rynku pracy (AMS) - www.ams.at

Jakie szczególne umiejętności są wymagane? (wykształcenie, nauka szkolna)

W naszych ogłoszeniach o pracę zwracamy się w pierwszej kolejności do absolwentów szkół zawodowych, akademii zawodowych, zawodowych szkół wyższych i uniwersytetów. Wiedza o logistyce lub spedycji nie jest koniecznie wymagana. Fachowy know-how przekazujemy podczas naszego programu szkoleniowego „Train the Winner”

Jak dobry musi być poziom mojego języka niemieckiego?

Niemiecki jest językiem, którym posługujemy się wewnątrz firmy. Aby podczas szkolenia i wewnętrznej komunikacji móc prowadzić dobry dialog ze wszystkimi współpracownikami, jako poziom w momencie rozpoczęcia naszej współpracy zakładamy dla języka niemieckiego minimum poziom B1 – optymalnie poziom B2 (zgodnie z europejskimi ramami referencyjnymi dla języków obcych).

Jak dobra musi być moja znajomość języków obcych?

Z naszymi klientami i partnerami biznesowymi rozmawiamy w ich języku ojczystym. Aby zapewnić tutaj udaną komunikację, Państwa znajomość języków obcych powinna być na poziomie B1, a optymalnie B2 (poziom maturalny) zgodnie z europejskim systemem opisu kształcenia językowego.

Kiedy rozpoczyna się program szkoleniowy?

Nie ma stałych terminów rozpoczęcia. Dostosowany indywidualnie do Państwa potrzeb program szkoleniowy może rozpocząć się w każdym momencie. Program szkoleniowy składa się z solidnego wykształcenia podstawowego i pogłębiającego tematykę kształcenia specjalistycznego zgodnie z Państwa obszarem pracy.

Jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że jako uczestnik szkolenia otrzymam stałą umowę o pracę?

Program szkoleniowy służy obok specjalistycznego szkolenia również wzajemnemu poznaniu się, nie jest jednak dodatkowym etapem selekcji. Jako przedsiębiorstwo rodzinne ze świadomością tradycji jesteśmy zainteresowani długoterminowym zatrudnianiem pracowników.

Czy zatrudniają Państwo kierowców ciężarówek?

LKW WALTER jest organizacją transportową bez własnej floty samochodowej. Naszym zadaniem jest planowanie, organizacja i sterowanie transportami drogowymi. Przeprowadzenie transportów przejmują nasi partnerzy transportowi. Dlatego w LKW WALTER zatrudniamy wyłącznie personel administracyjny.

Jakie są godziny pracy?

Ze względu na przepisy prawa pracujemy 40 godzin w tygodniu. Pracę rozpoczynamy codziennie o godz. 8:00. W weekendy cieszymy się naszym wolnym czasem.

Czy w LKW WALTER obowiązuje określony sposób ubierania się?

Kładziemy nacisk na zadbaną i profesjonalną prezencję – ubrania na czas wolny w wolnym czasie, a w biurze Casual Business Look!

W jaki sposób mogę otrzymać mieszkanie na początek?

Chętnie pomożemy Państwu w poszukiwaniu mieszkania. Współpracujemy z sprawdzonymi wynajmującymi mieszkania i wspólnotami mieszkaniowymi w regionie, gdzie będą Państwo mogli bezpośrednio i nieskomplikowanie zamieszkać w swoim pierwszym mieszkaniu.

Jak dotrę do mojego miejsca pracy?

Pomiędzy Wiedniem i Wiener Neudorf do dyspozycji naszych pracowników jest bezpłatny transport wahadłowy. Nasza siedziba w Kufstein położona jest centralnie i jest doskonale połączona z siecią transportu publicznego (autobus jak i pociąg). Nasi pracownicy dojeżdżający samochodami korzystają z darmowego parkingu.

Co LKW WALTER robi dla mojego dobrego samopoczucia?

Praca wymaga równowagi - Zrównoważony stosunek pracy i życia jest dla nas ważny. Dlatego wspieramy sportową aktywność, np. siatkówkę plażową, piłkę nożną, bieganie, jazdę na nartach, tenis oraz spinning. Zdrowie jest najważniejsze! Pomagają temu biura z zakazem palenia papierosów, monitory TFT o niskim promieniowaniu, optymalna klimatyzacja pomieszczeń, duże obszary do odpoczynku (czytelnia, Coffee-Corner, WALTER Park), lekarz z możliwością wykonania szczepień na terenie zakładu oraz wiele więcej. Jesteśmy wielką rodziną. Dobry klimat, duch zespołu oraz poczucie wspólnej tożsamości to rzeczy, na których nam najbardziej zależy.

Do kogo należy firma LKW WALTER?

LKW WALTER jest przedsiębiorstwem rodzinnym i w 3. generacji jest nadal prowadzone przez rodzinę założycieli. Nasze akcje znajdują się w 100% w posiadaniu rodziny. Dzięki temu jesteśmy niezależni od obcego kapitału i od dziesięcioleci odnosimy sukcesy w prowadzeniu biznesu.

Dlaczego firma LKW WALTER ma tak dobrą wiarygodność finansową?

LKW WALTER nie bierze również udziału w transkacjach spekulacyjnych i ryzykownych przejęciach firm. Rozwijamy się stopniowo – step by step – wraz z naszymi partnerami i wydajemy pieniądze dopiero po ich zarobieniu! W ten sposób uzyskujemy czołowe oceny u znanych wywiadowni gospodarczych i w rankignu „Austria's Leading Companies” Award oraz oferujemy naszym pracownikom bezpieczeństwo mocnego finansowo przedsiębiorstwa.

Co sprawia, że LKW WALTER jest tak odporna na kryzys?

„Transport ma zawsze przyszłość” – oznacza to dla Państwa zadanie z perspektywą na przyszłość. Dzięki naszej specjalizacji w transporcie, zrównoważonej strukturze klientów – małe i średnie przedsiębiorstwa oraz międzynarodowe koncerny – oraz szerokiej palecie branż, w jakich działają nasi klienci, jesteśmy w daleko idącym stopniu niezależni od wahań koniunktury. Daje to przedsiębiorstwu bezpieczeństwo i zapewnia trwały sukces.

Czym jest ranking „Austria's Leading Companies”?

Ranking „Austria's Leading Companies” jest rankingiem tworzonym co roku przez „Wirtschaftsblatt”, najbardziej renomowaną gazetę ekonomiczną Austrii, we współpracy z PricewaterhouseCoopers i towarzystwem Kreditschutzverband von 1870. Podstawą rankingu "Austria's Leading Company" jest obiektywny i obszerny system wskaźników. Zwraca się szczególną uwagę na wiarygodność finansową i trwałe gospodarowanie – wartości, które stanowią wysoki priorytet dla wszystkich przedsiębiorstw WALTER GROUP.

W jakich krajach LKW WALTER ma siedziby?

Nasze siedziby to centrala w Wiener Neudorf, na południe od Wiednia i nasza druga siedziba w Kufstein w Tyrolu. Stąd nasi, wywodzący się z 40 krajów, pracownicy zajmują się naszymi rynkami w Europie, Rosji, Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Dlaczego LKW WALTER stale poszukuje nowych pracowników?

Uwieńczone sukcesem zaangażowanie naszych pracowników umożliwia systematyczny rozwój WALTER GROUP.

 

LKW WALTER - Rozwój i perspektywy

^ - Top

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie („ciasteczka”), aby zapewnić możliwie najlepszą obsługę. Korzystając z niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookie. Więcej informacje można znaleźć tutaj: Warunki użytkowania